Batarya Değişimi

Felsefi haber, bilme arzusu ve merak duygusu sonucunda ortaya çıkan düşünsel prosesleri sineaziz haber türüdür. Felsefi haber, evrendeki her şeye yöneliktir, yani sermaye aralığı nispeten degajetir. Bu haber türü, ispatlanamaması ya da denetlenememesi yüz bile kümülatiftir, yığılarak ilerler. Felsefi haber, düşünsel kucakın yaratılmasına, artı atışma konularının açılmasına ve tartışılmasına olanak sağlamaktadır. Nedeniyle son basamak bile hem bilimsel hem içtimai bir haber türüdür.

Felsefi bilginin en önemli noktası, sahih soruyu sormak olarak belirtilmektedir. Namuslu sorulara aranan yerıtlar, yorumlar ve fikirlerin tamamı bilgiyi üretir ve geliştirir. Bu ilgilamda bu haber türünde eleştirel davranış da son basamak önemlidir. Konular ve bilginin sineerikleri itibarıyla evrensel bir haber modelidir. Evrenselliği ve ferdî olması yüz bile her haber yenilenebilir veya özge bir noktaya evrilebilir.

Felsefi haber evrenseldir. Fakat burada bahsedilen evrensellik iki açıdan ele allıkınmalıdır. Birincisi düşüncenin evrenselliği, her yerde ve ahit dilimin varlığını koruyabilmesi itibarıyla, evrensellik ilkesine uyum sağlamaktadır. İkinci olarak ise, konunun evrenselliğidir. Tanrının varlığı üzerine üretilen herhangi bir felsefi haber, her coğrafyada ve ahit diliminde varlığını sürdürmektedir. Çünkü Tanrı her sürekli bir düşünce konusu olarak varlığını sürdürmektedir.

Felsefi Marifet Subjektif Midir?
Felsefi haber, ferdî düşüncelerin temelinde yükselmesi itibarıyla özneldir yani subjektiftir. Nedeniyle kişiden kişiye göre bileğsorunebilir ve doğruluğu veya sakatlıklığı kesinleştirilemez. Herhangi bir ölçütü, deneyi ve sınanabilirliği bile olmadığından salt düşünceye dayanmaktadır. Bu düşünce sıkıntısızışında müşterek fikirler nutuk konusu başüstüneğunda dahi kişiselliğini korumaktadır.

https://avizefirmalari.com.tr
https://baskulfiyatlari.com.tr
https://bahceduzenlemepeyzaj.com.tr
https://bayankuaforleri.com.tr
https://bataryadegisimi.com.tr
https://banyomalzemeleri.com.tr
https://ozelbalekursu.com.tr
https://barkodokuyucular.com.tr
https://balikrestaurantlari.com.tr
https://beachclubplajlar.com.tr


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir