Piyano Kursu ankara

Tabiattaki bütün güzelliklerin davetine yalınlık olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye çıbanladığı senelerde tanışacakları değiştirilmiş konuşma aktivitelerinden pozitif olarak etkilendikleri aprintr. Tüm bu konuşma dalları arasında hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziksel, bilişbaskın ve toplumsal vürutimleri için eğitimciler, erken yaşta edinilen müspet müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu münasebet, mader karnında başlamış olan tabii bir ilişkidir. Nene kalbinin ritmik atışlarını dokuz ay boyunca dinleyen süt kuzusu, hassaten duyularının vüruttiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bunların anlamlarına karşı romanesk bir bağ vüruttirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri tanıyabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylemiş olduği sakin melodileri, doğumundan sonrasında da tanıdığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her tarımün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, mader ile süt kuzusu arasında müesses, müzikal bir romanesk ilgidır. Aynı ölçübile emeklevseldir bile; annenin, çocuğuna, düzlemın uyumak için güvenli olduğunu belirtmesinin bir yoludur. Erken dönemlerde, süt kuzusu – mader – moruk arasında kurulacak çalgı bağı, ötede yaşayacakları romanesk ilişkileri katkısızlamlaştıracaktır. Bebeklikten çıkan çocuk, kendini katkısızlıklı bir yetişgaraz yapacak etkinliklerle tanışırken, müziğe özel bir ögönen verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği severek ekler. Dış dünya ile ilişkilerinde çalgı, onun için yararlı bir muhabere kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her çağ boşlama edilen sistemli ve kapsamı geniş çalgı eğitimi, namuslu şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı için, fiziksel ve ruhsal vürutimlerinde önemli bir destekten mahrum sözınmaktadır. Burada, fen bilimleri ve yabancı gönül kabilinden derslerin çok önemli olduğunu alim ve konuşma etkinliklerinin çocuğu “derslerinden allıkıkoyacağını” düşünen mader-babaların da, haber eksikliğinden meydana mevrut hataları vardır. Musiki eğitiminin, uzun dönemde bilimsel nitelikli çıbanarı içerisindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç aralıkştırmaya yan verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir